REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak na fasádě dlouhodobě ušetřit? Za použití nano nátěru je to snadné

Vybrali jste si světlou barvu pro fasádu svého domu? Povrch se tolik nezahřívá, ale nevýhodou takových barev na fasádách bývá jejich viditelné znečištění. Málokdo ale ví o novince v podobě fasádního nátěru, který fasádu nejen dlouhodobě ochrání a udrží čistou, ale jeho povrch navíc odráží zpět do vesmíru tepelné i solární záření.
Zdroj: FN-NANO

„Díky tomu si s nano nátěrem technologie FN NANO® můžete vytvořit s klidným svědomím i bílou fasádu, která zůstane dlouhodobě čistá, a zároveň bude její povrch v letním období chladnější. To se významně projeví na komfortnosti bydlení i na vašich nižších výdajích za užívání klimatizace,“ nabízí možnosti Jan Procházka, vynálezce a majitel českého patentu pro technologii FN NANO®.

Funkce samočistícího nátěru jsou založeny na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu – fotokatalýze. Ochranný nátěr FN NANO® využívá energii slunce, kterou převádí na ekologický efekt přirovnatelný k horké plotýnce, která na sobě pálí špínu a škodlivé látky.

Schéma fotokatalýzy v přírodě

„Fyzikální jev se nedá zpochybnit a díky němu lze pochopit, proč jsou povrchy dlouhodobě čisté.

Ale jak je to s tou chladnější fasádou? Odpověď jsme našli v USA, kde byly prováděny testy nano nátěru technologie FN NANO® a zde je výsledek: Produkt FN NANO® získal CERTIFIKÁT COOL ROOF RATING COUNCIL. Byl posuzován produkt FN NANO®2 technologie FN NANO® a jeho schopnost odrážet tepelné a solární záření,“ vysvětluje Jan Procházka.

Nano nátěr odráží zpět 80 % energie

Z uvedeného výsledku měření, testů a závěrečného potvrzení bylo vyhodnoceno, že nano nátěr FN NANO®2 odráží téměř 80 % tepelné energie zpět do vesmíru.

Vzhledem k mimořádně vysoké fotokatalytické účinnosti funkčních nátěrů FN NANO® si výrobce může dovolit poskytnout garanci na funkčnost a dlouhodobě čistý vzhled povrchů v délce trvání min. 10 let s tím, že jeho životnost lze odhadnout na několik dekád.

„Ochranná vrstva vytvořená funkčním nátěrem FN NANO® s pomocí fotokatalýzy účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a v neposlední řadě čistí okolní vzduch od nebezpečných látek jako je benzo-a-pyrén, oxidy dusíku, ozón a některé skleníkové plyny,“ dodává Jan Procházka.

I vy si můžete vytvořit bezúdržbovou samočistící fasádu na vašem domě. Není to nic složitého, u rodinného domu to zvládne každý sám. Jak na to se můžete podívat zde. Důležité je dodržet správné postupy a pak bude vaše fasáda na dlouhé roky ošetřená, chráněná, a ještě budete mít dobrý pocit, že děláte něco pro své prostředí. 

Více informací o této české patentované technologii naleznete na www.fn-nano.com

Jak lze na fasádě dlouhodobě ušetřit?

  • Nechte si vytvořit samočistící fasádu, která zůstane dlouhodobě čistá bez plísní a zelených řas. Nebudeme muset vynakládat zhruba co 3–5 let finance za její mytí a tím i poškozování povrchu.
  • Díky nano nátěru vytvoříme na fasádě ochranný UV štít, který odcloní nežádoucí záření, které postupně ničí povrch fasády. Nebudeme muset za nějaký čas dělat zcela novou fasádu.
  • Finální nano nátěr ponechá stálou barevnost naší fasády, a ještě ochladí její povrch. Tedy žádné další náklady na obnovování barvy fasády a úspora peněz za menší využívání klimatizace.

FN-NANO s.r.o.

logo
Sídlo společnosti
Kamenné Žehrovice 23
273 01 Kamenné Žehrovice

e-mail: fn@fn-nano.com

web: fn-nano.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Foto:archiv FN-NANO s.r.o.

Bílá fasáda bude vždy stylová. Navíc může být stále zářivě čistá

Určitě znáte stesky typu: „Bílé barvy se bojíme. Kdyby tak existovalo něco, co nám prodlouží životnost fasády a udrží ji dlouho čistou bez jakékoliv údržby.“ Ale ono „to něco“ existuje, realizace snu o běloskvoucí fasádě se přímo nabízí – v ryze českém produktu, který využívá nejmodernějších poznatků vědy.

Zdroj: FN-NANO

Dlouhodobá ochrana fasád historických budov nanonátěry

V každém městě i obci se nachází historické domy, které nám tu naši předci zanechali. Vydržely většinou po mnoho desítek let i staletí bez nějaké zvláštní údržby. Většinou tvoří dominanty náměstí a zaslouží si, aby jejich fasády byly výstavní skříní a chloubou.

Zdroj: archiv pixabay

Jak vyzrát na krásnou čistou fasádu

Jste příznivci světlých fasád? Chcete, aby ta vaše vydržela co nejdéle jako nová? Nano nátěry ušetří vaše nervy, váš čas i peníze při údržbě domu. S jejich pomocí se budete těšit stálému vzhledu pastelových odstínů barev a dlouhodobě čisté fasádě.