REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Poptávku po stínicí technice ovlivnila pandemie i tornádo

Vyšší zájem o markýzy, pergoly, venkovní žaluzie či inteligentní ovládání. To jsou hlavní trendy uplynulého roku v segmentu stínicí techniky.
Poptávku po stínicí technice ovlivnila pandemie i tornádo, zdroj: Lomax
Zdroj: Lomax

Poptávku po stínicí technice v roce 2021 výrazněji ovlivnila pandemie koronaviru. „V jejím důsledku spousta lidí nemohla cestovat jako v předchozích letech, proto se rozhodli zvelebit své domovy a také vylepšit své zahrady, aby na nich mohli strávit svou dovolenou. Proto se výrazně zvýšila poptávka po venkovním stínění, zejména po markýzách a pergolách,“ uvedla výkonná manažerka Svazu podnikatelů ve stínicí technice Štěpánka Lubinová.

Růst poptávky se však v loňském roce projevoval i u jiných druhů venkovního stínění, zejména pak u předokenních rolet a venkovních žaluzií. Vliv na to měla částečně i vlna veder v posledních letech. „Díky tomu zároveň došlo ke zlepšení podmínek pro stínicí techniku v programu Nová Zelená úsporám, a dokonce jejich rozšíření i na bytové domy. To byl další důvod růstu zájmu o toto řešení, na druhou stranu z našeho pohledu o této výhodě zákazníci vědí stále málo a využívají ji zatím spíše nedostatečně,“ doplnila Lubinová.

Z hlediska konkrétních barevných řešení je podle Lubinové český uživatel spíše konzervativní a do výraznějších barev se u prvků stínicí techniky zatím příliš nepouští. Výjimkou je v tomto směru pouze vnitřní stínění, kde se lidé orientují nejen na větší škálu barev, ale i vzorů.

V loňském roce šlo podle výrobců také pozorovat větší důraz na odolnost stínicí techniky proti větru. Podle Petra Přichystala ze společnosti Lomax na to mělo velký vliv ničivé tornádo na jižní Moravě. „Uživatelé tento aspekt při výběru stínění zmiňovali mnohem častěji než v předchozích letech. Více se tak zaměřovali na ty nejodolnější varianty venkovních žaluzií, potažmo předokenních rolet,“ doplnil Přichystal.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stínění oken

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Gilbert McCarragher

Dům s výkladní skříní do dvora propojuje interiér s nebem

Zatímco většina vlastníků domů si přeje, aby případné rozšíření jejich nemovitosti hladce a takříkajíc bezešvě navázalo na původní stavbu, klienti z Londýna to protentokrát pojali opačně. Z nitra domu nechali směrem do dvora vybublat dočista nový a zřetelně odlišený objem přístavby, která se k existenci hlásí…

Foto: Norbert Wunderling

Rodinný dům v rytmu slunce. Důraz klade na maximální návratnost a flexibilitu bydlení

Nízkoenergetický rodinný dům, vystavěný z recyklovaných materiálů, poháněný obnovitelnými zdroji energie. Zdá se, že v Holandsku už budoucnost architektury chápou. K solidně odvedené práci tu ale nabízí i zajímavý příběh o hudbě a světle. A navrch dodávají ještě myšlenku flexibility prostoru. Přijměte pozvání do…

REKLAMA