Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Exkluzivní horská chalupa v srdci hor

Mladá rodina z jižní Moravy si na úchvatném místě v srdci hor, kde se kdysi těžilo zlato a stříbro, splnila svůj sen o vlastní horské chalupě. K dosažení dokonalosti jim pomohla úzká spolupráce s talentovanými architekty Gabrielem Kurtisem a Adamem Horákem a pečlivě vybranými řemeslníky, kteří zaručili hladký průběh stavby.
Zdroj: PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

Malebné Staré Město leží v srdci pohoří Králického Sněžníku na východě Pardubického kraje. Dříve hornické město, proslavené těžbou drahých kovů, dnes láká především turisty a milovníky zimních i letních radovánek. Právě zde mladá rodina dříve vlastnila větší dům se čtyřmi apartmány, které pronajímala. Avšak neustálá péče o hosty se pro ni stávala čím dál náročnější. „Rozhodli jsme se pro změnu a s nadšením se pustili do plánování nové chalupy,“ sdílí pan majitel. „A když jsme ve stejné oblasti dostali nabídku na koupi pozemku s úchvatnou lokací a panoramatickými výhledy do údolí, neváhali jsme ani minutu.“

Nízkoenergetický bungalov s černou střechou

Výjimečnost a atraktivita místa si vyžádaly výjimečný dům. Architekti proto navrhli moderní bungalov s nízkými energetickými nároky, který dokonale zapadá do okolní horské scenérie. Skelet z CLT desek, zhotovených z masivního dřeva lepeného v pravých úhlech, zaručil kvalitu a rychlou montáž, avšak kladl vysoké nároky na precizní plánování. Zadní strana domu, je stejně jako střecha chráněna bezúdržbovou hliníkovou krytinou PREFALZ v černém odstínu. Jelikož se chalupa nachází v exponovaném horském terénu a v zimě se zde běžně vyskytuje i metrová sněhová pokrývka, při výběru střešní krytiny nedělali architekti žádné kompromisy a sáhli vůči větru, dešti, sněhu a krupobití po tom nejodolnějším materiálu. Světle hnědý dřevěný obklad tak zdobí pouze čelní a boční štítové strany, čímž kontrastuje s černou střechou a fasádou.

Kouzlo detailu

Projektová dokumentace, která musela s ohledem na zvolený materiál hrubé stavby předem zahrnovat všechny detaily, otvory a vývody, usnadnila průběh výstavby, výběr dodavatelů interiéru a minimalizovala rizika zpoždění kvůli dlouhým dodacím lhůtám. „Investice do pečlivého a do detailu propracovaného plánování se bezesporu vyplatila,“ potvrzuje architekt Kurtis. „Stavba bungalovu probíhala hladce, a několik drobných komplikací, které se při montáži objevily, se podařilo bezproblémově vyřešit v samém počátku.

Výsledkem je exkluzivní horská chalupa, která dokonale splňuje všechny požadavky rodiny. Nabízí dostatek prostoru pro relaxaci i zábavu a je tak ideálním útočištěm pro únik z každodenního shonu. Díky svému umístění a architektonickému řešení se chalupa stává organickou součástí horské krajiny a zároveň poskytuje svým obyvatelům úchvatné panoramatické výhledy na okolní horské masivy.

O projektu:

Země: Česká republika
Objekt, místo: dřevěný dům pod Králickým Sněžníkem
Typ stavby: novostavba
Architekti: Ing. arch. Gabriel Kurtis, Ing. arch. Adam Horák
Generální dodavatel: FOREST HOUSE, s.r.o.
Realizace: ROOFMAX s.r.o.
Typ střechy a fasády: PREFALZ
Barva střechy a fasády: P.10 černá
Fotografie: Croce & WIR

PREFA Aluminiumprodukte s.r.o.

logo
K Zelenči 2883/14
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

telefon: +420 234 496 501
e-mail: office.cz@prefa.com

web: cz.prefa.com

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: PREFA

Tradiční svitkový plech PREFALZ v netradiční formě

Unikátní poddajnost hlinkového plechu PREFALZ dovoluje realizovat jakkoliv tvarově složité opláštění střech nebo fasád. Současně je tato hliníková krytina neobyčejně pevná, a tak umožňuje i několikanásobné profilování nebo perforaci, stejně jako je tomu na bytovém domě na okraji Dachau, ve spádové oblasti Mnichova.

mateřská škola, Ulm – Jungingen Zdroj: Gökelmann GmbH Prefa

Bílá krokodýlí kůže na škole v Ulmu

Od loňského léta láká novostavba evangelické mateřské školy v Ulmu nejenom své žačky a žáky do přehledných a prostorných interiérů, kde každodenně prožívají bouřlivý začátek svého života. Celá budova vykazuje okázalou rafinovanost. Se svou kosočtverečnou šupinatou fasádou, kdy leží na zelené trávě jako bílý krokodýl,…

Foto: Croce & WIR

Hliníková střecha a dřevěná fasáda pro rodinný dům

V Bad Sodenu, nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, měla architektonická kancelář Neff Kuhn Architekten – Studio PPANK původně renovovat malou starou diplomatickou vilu z 50. let pro pětičlennou rodinu. Když začali plánovat, nepočítali s tím, že nakonec budou realizovat novostavbu. S výborným citem pro potenciál pozemku a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA