REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Čmárejte na zeď s novým transparentním popisovacím nátěrem SIGMA Memo Paint

Sigma Memo Paint je popisovatelný, dvousložkový nátěr pro použití v interiéru. Vytváří průhledný, lesklý, omyvatelný povrch, který se dá popisovat fixy na bílé tabule (whiteboard markery) nebo fixy na skleněné výlohy (window markery). Popsanou stěnu jednoduše vyčistíte vlhkou houbičkou nebo hadříkem.

Správná příprava podkladu je základ

Nátěr Sigma Memo Paint lze použít na zeď (např. sádrokarton, sádrové omítky, architektonický beton atd.) nebo na dřevěné povrchy či povrchy na bázi dřeva (např. laminované desky, desky MDF, HDF).

Podklad musí být před aplikací pevný, čistý, suchý, odmaštěný, zbavený prachu a jiných nečistot. Dřevěné povrchy nejprve zbruste do hladka. Zdi musí být opatřeny finálním nátěrem oděruvzdorným za mokra, nejlépe Balakrylem UNI či Primalexem Fortissimo. Pokud by byl nátěr Sigma Memo Paint aplikován na nedoporučené (tj. neomyvatelné) barvy, hrozí žloutnutí podkladu nebo jeho odlupování.

Nátěr Sigma Memo Paint

Natírání zvládne i zkušenější laik

Bázi (složka A) nejprve důkladně promíchejte, následně přidejte tvrdidlo (složka B) a míchejte cca 3 minuty, aby se složky spojily. Po smíchání je nutné směs spotřebovat do 4 hodin. K natírání budete potřebovat vhodný molitanový váleček, případně štětec.

Během natírání a po jeho skončení zajistěte dostatečné větrání místnosti. Povrch bude suchý po 24 hodinách, psát na něj můžete po zhruba pěti dnech.

V kanceláři i doma se už nemusíte omezovat nevzhlednou bílou tabulí. Můžete dát průchod svému talentu přes celou stěnu.

Čištění tabule

Doporučujeme použít houbičku nebo hadřík, lehce navlhčené vodou či speciálním prostředkem na čištění bílých tabulí nebo čističem na okenní skla. Pokud necháte povrch popsaný delší dobu (v řádu několika týdnů), může být odstraňování popisků obtížnější a fixy mohou zanechat trvalé stopy.

BALAKRYL - PPG Deco Czech a.s.

logo
Břasy 223
338 24 Břasy

telefon: 532 193 911
zelená linka: 800 10 10 00
e-mail: balakryl@ppg.com

web: www.balakryl.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Tradiční lak, nebo moderní olej? Staňte se znalcem

Tradiční lak, nebo moderní olej? Staňte se znalcem

Jestli se chystáte natřít podlahu či nábytek a nevíte, zda zvolit tradiční lak, nebo moderní olej, náš článek vám poradí. U oleje a laku rozhoduje především výsledný vzhled, následná údržba povrchu a jeho obnova za nějaký čas. Olej se do dřeva vsakuje, kdežto lak vytváří na povrchu jednolitou pevnou vrstvu. Oba se…

Balakryl RECY věci na Designbloku

Balakryl RECY věci na Designbloku

Dvacet designových děl a jejich tvůrci budou od 2. září do 21. října usilovat o vaše hlasy na webu soutěže Balakryl RECY věci. Trojice nejúspěšnějších si mezi sebou rozdělí výhru 20 000 Kč. Nejlepší výrobky spatříte od 17. do 21. října vystavené v Openstudiu na letošní prestižní výstavě Designblok 2019. Jejich aukce…

REKLAMA