REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Výběr sprchového koutu je nyní jednodušší

I v případě, že máte atypicky řešenou koupelnu, máme pro vás řešení. Ať už se jedná o zvláštní rozměry až do výšky 2300 mm, zkosení, výřezy či zkrácené boční stěny, pro SanSwiss – specialistu na atypická řešení – toto není žádný problém.

Jiří V., Náchod se ptá...

Dobrý den, na trhu je široká nabídka sprchových koutů. Chtěl bych si zařídit koupelnu nadčasově, aby mě neomrzela i za pár let. Se sprchovým koutem si však nevím rady. Navíc mám v koupelně nerovné zdi, vysoký strop a také nevím, zda se vyplatí investovat i do vaničky. Prosím o doporučení.

Patrik Hopak, servisní odd. společnosti SanSwiss s.r.o., odpovídá ...

Výběr sprchového koutu rozhodně není jednoduchou záležitostí. Přesně jak píšete ­– na trhu je dnes rozmanitá nabídka sprchových koutů. Rozdíl mezi nimi není však jenom v ceně, ale i v jejich kvalitě. A ta je pro SanSwiss stěžejní. Pokud tedy nechcete objevit nedostatky sprchového koutu až v okamžiku, kdy se začnete sprchovat.

Při výběru sprchového koutu je nezbytné zvážit mnoho faktorů, mezi které nepatří pouze funkčnost, komfort, design, ale je třeba se zamyslet i nad technickými souvislostmi. Nabízíme kouty bezrámové, částečně rámové nebo rámové zástěny s různými tvary profilů, široce otvíratelné křídlové dveře, posuvné dveře s úsporou místa nebo pevné WALK-IN zástěny do velkých koupelen. Navíc si lze vybrat i různé varianty skel – čirá, tónovaná, dekorová nebo skla se sítotiskem. Přičemž je stále důležité myslet na kvalitu sprchových koutů a zástěn.

Jelikož ve Vaší koupelně „bojujete“ s většími nerovnosti svislých stěn, pro Vaši koupelnu bych určitě doporučil částečně rámovou nebo rámovou variantu sprchového koutu.  Univerzálně navržená řada sprchových zástěn SWING-LINE nabízí praktické a funkční řešení přesně pro Vás! Sprchové zástěny SWING-LINE umožňují vyrovnání nerovností svislých stěn pomocí instalovaných svislých profilů. Zajímavý design dotvářejí kvalitní materiály i velké plochy skel.

Netrváte-li vyloženě na „uzavřeném“ sprchovém koutu, doporučil bych Vám Walk-in zástěnu. Walk-in zástěny, respektive volně stojící pevné stěny jsou oblíbené u mladší i starší generace a rovněž u hendikepovaných osob. Umožňují široký vstup a poskytují velký prostor pro relaxaci při sprchování. Walk-in zástěny lze nainstalovat do rohu i volně do prostoru, na plochou vaničku i na dlažbu. Lze je namontovat vpravo nebo vlevo – dle dispozičního řešení Vaší koupelny. Novinkou v sortimentu SanSwiss jsou Walk-in zástěny EASY Loft v atraktivních provedeních skel (Attic, Industrie, Loft 75 atd.) s černým sítotiskem nebo fólií na přední straně skla. Možná je i kombinace dvou pevných stěn ve stejném nebo zcela odlišném designu (řešení Concept Walk-in EASY včetně spojovacího dílu). Walk-in zástěny jsou často instalovány do loftových bytů v dřívějších průmyslových budovách. Tento prostor je totiž nepříznivě ovlivněn příliš otevřeným prostorem, vysokými stropy a nerovností zdí.

Rád bych zodpověděl i druhou část Vašeho dotazu. Preferujete-li jednolitou podlahu, která přechází volně do sprchového koutu, instalace sprchového koutu přímo na dlažbu bude pro Vás tím nejlepším řešením. Koupelna bude vypadat opticky větší a prostornější. Nevýhodou může být mnohdy nepříjemný kontakt bosých nohou s podlahou. V případě montáže na dlažbu musí mít podkladový beton dostatečný spád pro zajištění správného odtoku vody. Výhodou instalace na sprchovou vaničku je to, že podklad pod vaničkou může být rovný, neboť spád pro odtok je vytvořen již v samotné vaničce. V současné době jsou oblíbené sprchové vaničky z litého mramoru od společnosti SanSwiss. Tlumí hluk, poskytují tepelnou izolaci a umožňují pohodlný a díky speciální protiskluzové úpravě i bezpečný vstup do sprchy. Vaničky lze nainstalovat na podlahu nebo na nožičky s předním panelem. Sprchové vaničky splňují kritéria EN 14527:2016, tato norma mimo jiné ošetřuje i stabilitu dna (možné zatížení až do 150 kg při montáži na podlahu), čistitelnost, bezproblémové vypouštění vody a odolnost proti změnám teploty a chemikáliím.

SanSwiss s.r.o.

logo
Popovická 1123
50601 Jičín

telefon: 493 644 644 (ústředna)
e-mail: prodej@sanswiss.cz

web: www.sanswiss.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Kvalitní sprchové zástěny řady TOP-LINE – Standard kvality za přijatelnou cenu

Kvalitní sprchové zástěny řady TOP-LINE – Standard kvality za přijatelnou cenu

Mezi nejoblíbenější řadu sprchových zástěn patří bezesporu řada TOP-LINE od společnosti SanSwiss. Standard kvality v mnoha variantách. Ať už se jedná o široce otvíratelné křídlové dveře, praktické zalamovací dveře či posuvné dveře s úsporou místa s nejrůznějšími druhy profilů (matný elox, bílá, aluchrom, sanitární…

Walk-in zástěny EASY pro kreativní a praktické řešení koupelny

Walk-in zástěny EASY pro kreativní a praktické řešení koupelny

Zástěna Walk-in, tedy pevná zástěna v čirém skle a černým matným profilem dokonale splyne s vaší koupelnou. Výhodou je nejenom velká šířka vstupu (bez bariér), ale i jednoduchá montáž a snadná údržba – i díky vyrovnávacímu profilu pro nerovné zdi ve vaší koupelně.

Zvažte výměnu vany za sprchový kout

Zvažte výměnu vany za sprchový kout

Na trhu je dnes rozmanitá nabídka sprchových zástěn, rozdíl mezi nimi není však jenom v ceně, ale i v jejich kvalitě. Nevíte si rady při výběru sprchového koutu? Inspirujte se přírodou jako CADURA.

CADURA – moderní sprchové zástěny inspirované přírodou

CADURA – moderní sprchové zástěny inspirované přírodou

SanSwiss představuje novou řadu kvalitních sprchových zástěn. CADURA je dokonalou kombinací sofistikovaného designu, do detailu propracované ergonomie i kvalitních materiálů. V nabídce najdete křídlové i posuvné dveře!

WALK-IN zástěny nejenom do hotelů, wellness-center, ale i k vám domů

WALK-IN zástěny nejenom do hotelů, wellness-center, ale i k vám domů

Ideální řešení pro sprchování v loftových bytech v industriálních budovách přináší SanSwiss. Výrazné tvary, geometrické dělení a působivé černé linie propůjčí zařizovanému prostoru metropolitní a moderní vzhled. Volně stojící pevná stěna dodá koupelně nový rozměr a poruší zažité standardy v interiérovém designu.

BLACK LINE: Sprchové zástěny s decentními prvky v elegantní černé barvě

BLACK LINE: Sprchové zástěny s decentními prvky v elegantní černé barvě

Černá barva je tajemná, elegantní a smyslná. A právě černá barva inspirovala konstruktéry společnosti SanSwiss při vývoji sprchových zástěn BLACK LINE. Naleznete zde jak klasické sprchové kouty ANNEA, SOLINO, TOP LINE S, tak i Walk-in zástěny EASY Loft v netradičním provedení – s černým sítotiskem nebo fólií na…

Sprchové zástěny TOP-LINE

Sprchové zástěny TOP-LINE – standard kvality v mnoha variantách

Stále častěji si vybíráme české či regionální produkty. Ať už se jedná o potraviny, nábytek či koupelnové vybavení. Vzpomeňme si na ono staré a trochu otřepané pořekadlo o Češích jako šikovném národu se zlatýma ručičkama. „Zlaté české ručičky“ jsou garancí kvality výrobků, což platí i u sprchových koutů SanSwiss.

Stále populárnější sprchové kouty ESCURA ve špičkové kvalitě    a osobitém designu

Stále populárnější sprchové kouty ESCURA ve špičkové kvalitě a osobitém designu

Vysoké požadavky na design a prvotřídní kvalita hrají při výběru sprchové zástěny důležitou roli. Pokud někdo upřednostňuje jasný a osobitý styl, bezrámové sprchové zástěny ESCURA jsou ideální volbou. Sprchová zástěna se vyznačuje optickou lehkostí, moderním designem a špičkovou kvalitou, což ocení především mladé…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA