REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stavební firma s tradicí tvrdí: Se Satjamem spolupracujeme dlouho a rádi

Není mnoho stavebních firem, ve kterých by rodinná tradice sahala tak hluboko, jako je tomu v případě VSF Novotný, s.r.o. Společnost sídlící nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm za svůj historický počátek považuje rok 1933, kdy se dědeček začal učit pokrývačem.

Od těchto dob se ale mnohé změnilo, záběr firmy se rozšířil a vnuci Martin a Jiří Novotní se dnes věnují nejen realizacím střech, ale přibyly i fasády, terasy a zajímavé jsou zejména jejich designové dřevostavby. Pokaždé se přitom řídí pravidlem, že se nemá šetřit na nepravých místech. Svým zákazníkům proto doporučují ne nejdražší a nejlepší materiály, ale ty, které mají vysokou kvalitu za relativně příznivou cenu.

Z tohoto pohledu je jednou ze značek, které se v jejich realizacích často objevují, Satjam. S panem Martinem Novotným jsme se pokusili tento aspekt rozklíčovat.

Jak dlouho se značkou Satjam spolupracujete?

To už je hodně dlouho, v podstatě od té doby, co jsme začali pokrývat střechy. Myslím, že to byl rok 1999. Pamatuji si na starý areál firmy a staré vedení. Od té doby Satjam prošel mnoha změnami, které naštěstí skoro všechny byly k lepšímu. Za dvacet let tak firma Satjam vyrostla z neznámé značky do dominantního výrobce lehkých krytin.

Pamatuji si, že když jsme začínali pokrývat střechy, tak se z 80 % používaly těžké krytiny. Dnes je trend opačný. Je to tím, že se neustále zvyšuje kvalita vstupní suroviny a také se inovují výrobní procesy lisování krytin. Pravidelně jsme zváni do výrobního závodu Satjam v Ostravě a pokaždé je zde vidět posun vpřed. Dříve také bývalo více reklamací, ale ani to dnes neplatí a nepamatuji si, kdy v poslední době jsme projednávali nějakou reklamaci. Se zvyšující se kvalitou lehkých krytin roste také jejich obliba u zákazníků i projektantů. Samozřejmě tomu jdou výrobci naproti tím, že vymýšlejí nové neokoukané tvary.

Nabídka firmy Satjam je široká, co z jejího sortimentu objednávají zákazníci nejčastěji?

V poslední době se prosazují čím dál dražší materiály. Je to tím, že lidé si zvykli připlatit za kvalitu. Nyní například zažívá velkou reinkarnaci hliník s bezkonkurenčně největší zárukou. Co se týče tvarů, tak preferovány jsou jednoduché tvary krytin.

Používáte celé systémy z nabídky společnosti Satjam?

Pokud jde o střešní krytinu, tak se snažíme používat celý systém. To znamená doplňky, okapový systém a sněhové zábrany. Kompatibilita je v tomto případě totiž velmi důležitá. Naproti tomu např. střešní okna nebo hydroizolační fólie používáme častěji od jiných značek. Je to dáno tím, že v případě Satjamu nejde o hlavní sortiment, takže jinde je větší možnost výběru.

Jak se Vám s materiály Satjam pracuje?

Skoro všichni dnešní výrobci krytin mají velmi propracovaný systém montáže a doplňků navazujících na střešní plášť. V tom není problém. Důležité je mít proškolené pokrývače na konkrétní druhy krytiny. Satjam pořádá pravidelné školení, kterého se vždy účastníme.

Jaký servis vám mimo školení společnost Satjam poskytuje?

Servis je pro nás jednou z největších výhod spolupráce s firmou Satjam. Bylo tomu tak od začátku, co s firmou obchodujeme. Díky tomu jsme s ní vždy rádi spolupracovali. Řešení jakýchkoli problémů probíhá velice rychle a ke spokojenosti zákazníků i nás. V posledním čase jsou trochu potíže s dostupností některé povrchové úpravy nebo barvy. Ale i tak většinou s dodací dobou od objednání nemáme problém.

Příčina potíží je tedy spíš na straně náročných zákazníků?

Ano, za vším je měnící se pohled zákazníků na kvalitu povrchové úpravy, kdy cena za m2 přestává být rozhodující. Jiné je také barevné vnímání krytiny, které rovněž podléhá módě. Před 15 lety jsme většinou dělali červené střechy, pak se začaly prosazovat hnědé. Ostatní barvy se téměř nevyráběly. Postupně začala nacházet oblibu černá barva, po ní antracitová. Dnes se dělají červené střechy výjimečně a hlavní roli hrají odstíny šedé. Sám nevím, kam se to bude dál vyvíjet. Proto je někdy těžké mít na skladě dostatečné množství správné suroviny.

Jaký argument je v případě značky Satjam pro zákazníky nejpádnější?

Heslovitě: kvalita - rychlost dodání – záruka - servis.

Kolik realizací jste se už Satjamem dělali?

Těžko spočítat... Děláme asi 40 střech za rok, z toho větší část tvoří Satjam. Hrubým odhadem se tedy jedná asi o 400 střech s krytinou Satjam.

Sledujte vámi realizované stavby i po dokončení?

Tím, že jsme spíše regionální firma, jezdím kolem námi pokrytých střech každý den. Všímám si jak stárnou a vidím, že do lepších povrchových úprav se vyplatí investovat. Proto také našim zákazníkům doporučujeme spíše lepší a dražší povrchové úpravy krytin. Vyplatí se to.

Vaší specialitou jsou designové dřevostavby. Uplatňuje se značka Satjam i zde?

Ano, některé typy krytin - např. Satjam Rapid, se k tomuto účelu hodí. Dost často však používáme falcované krytiny a vrací se také ploché střechy. Vždy záleží na tom, o jaký typ stavby jde.

Můžete nám některou ze zajímavých realizací s krytinou Satjam představit?

Nevím, kterou stavbu vybrat, protože každému se líbí něco jiného. Satjamem jsme pokrývali designové dřevostavby, staré roubenky, moderní domy, haly i komerční budovy. Doporučuji se podívat do naší fotogalerie na webových stránkách.

SATJAM s.r.o.

logo
Michalská 1032/21
710 00 Ostrava

telefon: 596 223 511
e-mail: poptavky@satjam.cz

web: www.satjam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hliník je jeden, ale jeho variant několik

Hliník je jeden, ale jeho variant několik

Plechové krytiny už na českých střechách zdomácněly do té míry, že je všeobecně známo, že vyšším standardem jsou ty s hliníkovým jádrem. Pro specifické realizace a náročné investory má také výrobce SATJAM ve svém portfoliu hliníkové krytiny. Dodavatelem veškeré hliníkové výrobní suroviny pro SATJAM je norská…

Soutěž o střechu zdarma CASHBACK 2019 zná letošního vítěze

Soutěž o střechu zdarma CASHBACK 2019 zná letošního vítěze

Stejně jako v loňském a předloňském roce uspořádala společnost SATJAM soutěž mezi svými zákazníky o střechu zdarma. Na začátku listopadu firma zveřejnila výsledky. Výhercem se stala Lucie Marhoulová. Za svou střechu s krytinou SATJAM Trend z materiálu polyestersat PE25 v šedé barvě RAL 7016 si získala nejen uznání…

O hliníkové střechy je letos opět zájem, ideálním doplňkem jsou hliníkové okapy

O hliníkové střechy je letos opět zájem, ideálním doplňkem jsou hliníkové okapy

Stavební sezóna je v plném proudu a zkušenosti společnosti SATJAM potvrzují, že i letošní rok stavebníci zase o něco více preferují hliníkové střešní krytiny. Hliník je u tohoto sortimentu považován za prémiový materiál, a to díky dlouhé životnosti a příkladné odolnosti vůči nástrahám počasí. Jeho další předností je…

Cool šedá střecha za mimořádnou cenu!

Cool šedá střecha za mimořádnou cenu!

Střešní krytiny SATJAM Trend, SATJAM Rapid 510 nebo trapézový profil SAT 18 a SAT 18N do vyprodání zásob za výjimečné letní ceny. Platí pro povrchovou úpravu v hrubozrnném matu, v trendy grafitové barvě RAL 7024.

Snadný pohyb po střechách s novými bezpečnostními prvky SATJAM

Snadný pohyb po střechách s novými bezpečnostními prvky SATJAM

Společnost SATJAM pro rok 2018 zařadila do své nabídky příslušenství střešních krytin nové bezpečnostní prvky. Tyto prvky umožní bezpečný pohyb po střechách a zajišťují střechu s jejím okolím proti pádu sněhu nebo ledu. Na tyto produkty je poskytována 40letá záruka životnosti v korozním prostředí třídy C4.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA