REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Bezprůvanová technologie Wind-FreeTM klimatizací Samsung

Jako první produkt s Wind-FreeTM technologií byla přestavena nástěnná klimatizační jednotka společnosti Samsung. Princip Wind-FreeTM technologie spočívá v tom, že v předním panelu nástěnné jednotky jsou vytvořeny tisíce mikro-otvorů. Na otázky o novinkách v klimatizacích a tepelných čerpadlech Samsung odpovídala Ing. Erika Nosková.

Po dosažení požadované teploty klasickým rychlým lamelovým chlazením se jednotka přepíná do Wind-FreeTM chlazení, lamela se uzavírá a chladný vzduch je distribuován do prostoru pomalou rychlostí bez nepříjemného průvanu přes zmiňované mikrootvory. Při Wind-FreeTM režimu jsou otáčky ventilátoru a kompresoru snížené a tím je i dosažená nízká hladina hluku 16dBA. Wind-FreeTM chlazením je dosahováno snížení spotřeby elektrické energie až o 55%.

Wind-FreeTM technologií Samsung vybavil i kazetové klimatizační jednotky. U kazetových jednotek jsou mikrootvory osazené s lamelách jednotek a to jak u čtyřcestných Mini 600x600 a velkých tak i jednocestných kazetových jednotek. Lamely jednotek jsou rozšířené, tak získáváme větší průtočné množství vzduchu při klasickém chlazení, širší uhel výdechu a tím delší dosahy proudění vzduchu.

Více si můžete poslechnout v záznamu rozhovoru.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

logo
V Parku 2323/14
148 00 Praha 4

telefon: +420 702 294 585
e-mail: m.moravcova@samsung.com

web: www.samsung.com/cz/business/climate/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: AdobeStock - leungchopan

Města mají své mikrobiální otisky. Lze podle nich poznat, kudy jste cestovali

Přijíždíte z dovolené v Aténách anebo jste pobývali na pracovní cestě v Tokiu? Pravdu se může vyšetřující policista anebo vaše manželka dozvědět z vašeho pasu, ale k poznání pravdy vedou i diskrétnější cesty. Každé město na zemi totiž hostí do jisté míry unikátní mikroflóru. A její složení, typické pro danou oblast,…

Zdroj: Společnost JRD

Jak kvalitní je vzduch, který dýchají děti ve školkách? Měření z MŠ Beránek

Zdravé vnitřní prostředí ve školních budovách se netýká pouze kvality vzduchu, důležitá je také kvalita osvětlení, akustiky i vytápění. Naměřené hodnoty vnitřního prostředí v mateřské škole Beránek ukazují, že kvalitní podmínky pro výuku lze u takovýchto staveb zajistit pouze s komplexním týmem odborníků.

Zdroj: spotrebitelov.cz

Jak ochladit byt během horkých letních dní

Letní dny přicházejí, přílišné horko je ale v čase nesmírně vyčerpávající. Naštěstí existují účinné způsoby, jak se v bytě ochladit. Které to jsou? Vyzkoušejte klimatizaci a další chytré triky.