REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Větrání ORCON - OCTOPUS s rekuperací tepla: Rozvody vzduchu Octopus - díl 2.

Rozvody vzduchu OCTOPUS navazují na větrací jednotku ORCON. Celý systém nabízí společnost Brilon a.s. a je určen pro energeticky úsporné, řízené větrání nejen rodinných domů, ale i budov větších.

Základem rozvodů vzduchu je plastové kruhové nebo ploché potrubí, distribuční boxy, adaptéry aj. Pro možnost ohybů, a přitom pro zvýšení tvarové pevnosti je potrubí korugované, příčně zvlněné. Doporučuje se radiální systém, tedy rozvod vzduchu do distribučních boxů a z nich pak do každé místnosti zvlášť. Tento systém umožňuje přesně nastavit individuální poměry větrání v každé místnosti pomocí regulačních clon v boxech a velmi jednoduše je měnit, pokud se mění využití místností atp.

Pro volbu dimenze potrubí je rozhodující průtok a maximální rychlost vzduchu, aby nevznikal další hluk a nedocházelo k poklesu tlaku. Jednoduché systémy lze navrhnout pomocí doporučených tabulkových hodnot, pro návrh složitějších mohou projektanti využít podpůrný software. Zatímco návrh rozvodů vyžaduje určité zkušenosti, tak instalaci lze provést i svépomocí.

Variant, jak řešit rozvod vzduchu, je mnoho. Příklady ukazují využití plochého potrubí se sníženou konstrukční výškou v konstrukci podlahy a pod dřevěným záklopem stropu.Variant, jak řešit rozvod vzduchu, je mnoho. Příklady ukazují využití plochého potrubí se sníženou konstrukční výškou v konstrukci podlahy a pod dřevěným záklopem stropu.

Hygiena a zdraví

Podmínkou zdraví je dostatečná výměna vzduchu, jeho čistota, ale i hygienická nezávadnost větracího systému. Všechny prvky rozvodů vzduchu ORCON jsou kryty certifikátem renomované autorizované zkušebny TÜV SÜD.

Zkoušky prokázaly vysokou, více než 99% redukci bakterií po 72 hodinách, pokud by se do rozvodů dostaly. Tohoto výsledku je dosaženo speciálními příměsemi přidávanými při výrobě potrubí. Vysoké antistatické vlastnosti zaručují, že se v potrubí prakticky neusazuje prach. Případné čištění lze provést na trhu nabízenými standardními prostředky.

K dispozici je řada různých adaptérů, například pro spojení přímých potrubí, vytvoření ostrého oblouku nebo oblouku s přechodem z kruhového na ploché potrubí aj. Jejich součástí je vždy upevňovací převlečná manžeta a těsněníK dispozici je řada různých adaptérů, například pro spojení přímých potrubí, vytvoření ostrého oblouku nebo oblouku s přechodem z kruhového na ploché potrubí aj. Jejich součástí je vždy upevňovací převlečná manžeta a těsnění

Závěr

Větší část našeho života strávíme v budovách. Chceme šetřit energií, a tak si pořizujeme budovy s těsnými okny, dveřmi. Šetřit na zdraví se však nevyplácí, proto je tu řízené větrání. Rovnotlaký větrací systém ORCON – OCTOPUS je řešením. Se stupněm zpětně využitého tepla až 90 %, s možností nočního předchlazení domu při vhodných klimatických poměrech, vysokými hygienickými vlastnostmi, optimalizovanými možnostmi řízení chodu podle měnících se podmínek, a tedy i s minimalizací spotřeby elektrické energie patří tento systém na špičku současné nabídky.

Brilon a.s.

logo
Sezemická 6, hala A3
193 00 Praha 9

telefon: +421 226 21 21 21
e-mail: info@brilon.cz

web: www.brilon.cz, www.kondenzacni-kotle.cz, www.thision.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: AdobeStock - leungchopan

Města mají své mikrobiální otisky. Lze podle nich poznat, kudy jste cestovali

Přijíždíte z dovolené v Aténách anebo jste pobývali na pracovní cestě v Tokiu? Pravdu se může vyšetřující policista anebo vaše manželka dozvědět z vašeho pasu, ale k poznání pravdy vedou i diskrétnější cesty. Každé město na zemi totiž hostí do jisté míry unikátní mikroflóru. A její složení, typické pro danou oblast,…

Zdroj: Společnost JRD

Jak kvalitní je vzduch, který dýchají děti ve školkách? Měření z MŠ Beránek

Zdravé vnitřní prostředí ve školních budovách se netýká pouze kvality vzduchu, důležitá je také kvalita osvětlení, akustiky i vytápění. Naměřené hodnoty vnitřního prostředí v mateřské škole Beránek ukazují, že kvalitní podmínky pro výuku lze u takovýchto staveb zajistit pouze s komplexním týmem odborníků.

Zdroj: spotrebitelov.cz

Jak ochladit byt během horkých letních dní

Letní dny přicházejí, přílišné horko je ale v čase nesmírně vyčerpávající. Naštěstí existují účinné způsoby, jak se v bytě ochladit. Které to jsou? Vyzkoušejte klimatizaci a další chytré triky.

REKLAMA