REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nadzemní nádrže na vodu i pro omezené prostory

Zachytávání dešťové vody do nádrží různých velikostí je již obvyklá praxe. Umístění nadzemní nádrže kamkoliv do domu nebo na pozemek však někdy bývá oříšek. Výrobce MEA Water Management vyřešil problém s omezeným prostorem různými tvary nadzemních nádrží.
Zdroj: MEA Water

Nadzemní nádrže jsou 100 % vodotěsné a vyrobeny bez svařování. Může se v nich uchovávat i pitná voda, nejen užitková. Samonosné nádrže z polyetylenu se umisťují do venkovních, ale i vnitřních prostor. Zachytí od 300 do 15 000 l a dají se optimálně skládat k sobě.

Menší nádrž ve tvaru kvádru o objemu 300 l s výškou pouhých 50 cm v délce 160 cm se může umístit do zahradního domku, pod vyšší terasu nebo dokonce pod lavičku. 

Svislá úzká nádrž o objemu 500 l je široká pouze 65 cm a při dvojnásobné kapacitě má šířku jen 80 cm.  Při těchto rozměrech se snadno umístí i do sklepa, garáže, kůlny nebo technického zázemí. Důvod je prostý, ale zásadní – pronesete jí dveřmi!

MEA nadzemní nádrže - Valigia

Nádrže MEA mají řešení i pro umístění například pod šikmou střechu, přístřešek nebo pod schodiště. Zkosená stěna nádrže tvaru kvádru umožní její umístění i do méně obvyklých prostor.

MEA nadzemní nádrže - Sottoscala

Svislá kruhová samonosná nádrž podle svého průměru a výšky pojme od 300 l až po 15 000 l. Nádrže se mohou vzájemně propojit a tak zvyšovat jejich objem. Při akumulaci dešťové vody je důležité umístit před nádrž účinný filtr, většinou okapový.

MEA nadzemní nádrže Panettone velká

Vodorovná válcová nádrž, cisterna, může skladovat od 1000 do 5000 l kapaliny. Cisterna patří mezi nejpoužívanější nádrže pro akumulaci vody a slouží i pro zemědělské účely.

Video o hospodaření s vodou v obytné zástavbě:

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-odvodneni.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Energetický úřad navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s DPI

Energetický regulační úřad (ERÚ) navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s možným přechodem klientů do záchranného režimu dodavatele poslední instance (DPI) v případě, že jejich současný dodavatel ukončí dodávky energie. Úřad chce nově režim DPI také pro velkoodběratele, diskutovat bude také o výši záloh a…

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

Každý druhý zákazník odcházející z režimu dodavatele poslední instance (DPI) využívá u společnosti ČEZ on-line podpis smlouvy na webu. Celkem 29 procent zákazníků, kteří využívají on-line formulář, je starších 70 let. Řekl to mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Celkem se ocitlo v režimu dodavatele poslední instance (DPI) na…

REKLAMA