REKLAMA
Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nadzemní nádrže na vodu i pro omezené prostory

Zachytávání dešťové vody do nádrží různých velikostí je již obvyklá praxe. Umístění nadzemní nádrže kamkoliv do domu nebo na pozemek však někdy bývá oříšek. Výrobce MEA Water Management vyřešil problém s omezeným prostorem různými tvary nadzemních nádrží.
Zdroj: MEA Water

Nadzemní nádrže jsou 100 % vodotěsné a vyrobeny bez svařování. Může se v nich uchovávat i pitná voda, nejen užitková. Samonosné nádrže z polyetylenu se umisťují do venkovních, ale i vnitřních prostor. Zachytí od 300 do 15 000 l a dají se optimálně skládat k sobě.

Menší nádrž ve tvaru kvádru o objemu 300 l s výškou pouhých 50 cm v délce 160 cm se může umístit do zahradního domku, pod vyšší terasu nebo dokonce pod lavičku. 

Svislá úzká nádrž o objemu 500 l je široká pouze 65 cm a při dvojnásobné kapacitě má šířku jen 80 cm.  Při těchto rozměrech se snadno umístí i do sklepa, garáže, kůlny nebo technického zázemí. Důvod je prostý, ale zásadní – pronesete jí dveřmi!

MEA nadzemní nádrže - Valigia

Nádrže MEA mají řešení i pro umístění například pod šikmou střechu, přístřešek nebo pod schodiště. Zkosená stěna nádrže tvaru kvádru umožní její umístění i do méně obvyklých prostor.

MEA nadzemní nádrže - Sottoscala

Svislá kruhová samonosná nádrž podle svého průměru a výšky pojme od 300 l až po 15 000 l. Nádrže se mohou vzájemně propojit a tak zvyšovat jejich objem. Při akumulaci dešťové vody je důležité umístit před nádrž účinný filtr, většinou okapový.

MEA nadzemní nádrže Panettone velká

Vodorovná válcová nádrž, cisterna, může skladovat od 1000 do 5000 l kapaliny. Cisterna patří mezi nejpoužívanější nádrže pro akumulaci vody a slouží i pro zemědělské účely.

Video o hospodaření s vodou v obytné zástavbě:

MEA Water Management s.r.o.

logo
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

zelená linka: 841 111 128
e-mail: praha@mea-odvodneni.cz

web: www.mea-odvodneni.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Norský plyn: EU a Norsko se dohodly na zvyšování dodávek do unijních zemí

Evropská unie a Norsko se dohodly na posílení spolupráce s cílem zvýšit dodávky norského plynu do členských zemí EU. Vyplývá to ze společného prohlášení zveřejněného po dnešní schůzce místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse s norským ministrem ropy a energetiky Terjem Aaslandem. Řada evropských zemí se nyní…

Vodní elektrárna, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia, Animaflora PicsStock

Vodní elektrárny Skupiny ČEZ zatím kvůli suchu problémy nemají

Vodní elektrárny Skupiny ČEZ zatím kvůli suchu problémy nemají. Všechny jsou v provozu, odstávky jsou zapříčiněny pouze dlouhodobými modernizacemi, jako třeba v případě druhého bloku elektrárny Slapy. ČEZ ale situaci sleduje, řekl to mluvčí firmy Martin Schreier. Vodní elektrárny ČEZ se na celkové výrobě z vodních…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA