REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vzít si hypotéku nebo počkat? Polemika nad úvěry na bydlení s finančním poradcem

Hypotéky jsou v současnosti nejdražší za celou dekádu. Nízká míra úrokových sazeb je alespoň prozatím minulostí. Je výhodné vzít si hypotéku v dnešní době? Záleží na motivaci, naší finanční strategii i životní situaci. O hypotékách ze všech stran s finančním poradcem Michalem Malíkem.
Zdroj:Fotolia.com - martin-lang
Zdroj:Fotolia.com - martin-lang

Je výhodnější platit nemovitost z vlastních peněz nebo z hypotéky? Inflace je dvouciferná, úrokové sazby hypoték tak vysoko nesahají. Půjčit si ale velké množství peněz, znamená, že je budeme muset i vrátit. Zvládneme splátky? Nebo je finančně výhodnější žít v nájmu?

Hypotéka není neměnnou koulí na noze na celý život. Doby fixace ubíhají, úrokové sazby se mění, nemovitost lze prodat a hypotéku splatit.

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Hypotéku si bereme často na vlastní bydlení. Je pro naší psychickou pohodu a pocit domova důležitá vlastní nemovitost? Nebo nám nevadí žít v nájmu?

A jak si hypotéku vlastně sjednat? S čím mohou pomoci finanční poradci? I na první pohled bezvýchodná situace se získáním hypotéky může mít řešení. Nabízí se hypotéka sjednaná na více ekonomicky aktivních lidí, nejčastěji osoby žijící v páru, zastavit do hypotéky více nemovitostí nebo přizvat rodinu. Lze si sjednat i hypotéku bez nemovitosti, tedy s předstihem a čekat na vhodnou nákupní příležitost.

Rozhodnutí ale bude záviset především na vás. Úvahy a informace o hypotékách s Michalem Malíkem ve studiu estav.tv

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Jak koupit bydlení

Zdroj: AdobeStock.com - grand-warszawski

Jak bydlí Češi? Nájmy na vzestupu. Lidé hledají také alternativy bydlení

O krizi bydlení se hovoří už dlouho, nezávisle na aktuální situaci spojené s krizí energetickou. Ceny bytů a domů ve velkých městech neustále rostou, stejně jako nájmy. Přesto je zde patrná změna ve prospěch nájemního bydlení. Ukazují to data Sociologického ústavu AV ČR, který na konci minulého roku představil svoji…

REKLAMA
REKLAMA