REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kombinování barev v interiéru více o tématu

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Zelená

Zelená je barva přírody, o tom není žádná. Vzniká smícháním modré a žluté, o kterých jsme hovořili v předcházejících kapitolách. Je uklidňující, vyvolává jistotu, rovnováhu a růst. Má také regenerační účinek na náš organismus, snižuje napětí a stres. Díky svému uklidňujícímu vlivu je velmi působivou pomocí pro nervózní a cholerické lidi. Doporučuje se do hlučných prostorů, neboť zklidňuje psychiku a hluk.

Francouzská zelená - pastelová je velmi elegantní a hodí se do stylových i rustikálně laděných interiérů. S bílou získá na noblesnosti, se dřevem bude působit velmi jemně a útulně.


Olivová patří mezi velmi vhodné barvy do interiérů, ale u nás ne příliš používané. Je nadčasová, uklidňující a střídmá. Ve světlém podání je něžná a lze ji dát i do moderních interiérů, v tmavé podobě se hodí do rustikálních a přírodně laděných pokojů.


Limetková září a může až oslnit! Je zábavná a šťavnatá, a tak se hodí do heren, dětských a studentských pokojů. Je velmi výrazná, vždy záleží, jakou další barvu použijete vedle ní a v jakém množství. Zacházejte s ní raději opatrně!


Smaragdová je královská barva, která nemá konkurenci. Není příliš obvyklá, působí luxusně a někdy i exoticky. Kombinovat ji lze s bílou, krémovou, béžovou, šedou a velmi dobře vypadá vedle tmavých dřevin.


Mechová je temná a chmurná. Ve velké ploše zmenšuje prostor, stejně jako všechny tmavé odstíny. Dobře však doplňuje výrazné barvy jako je slunečná žlutá či pomerančová.


Kombinace se zelenou

Zelená a červená je dvojice barev, kterou jen tak někdo nepřehlédne - jsou velmi kontrastní, leží totiž v barevném kruhu naproti sobě. Použijte zelenou na velkou plochu a doplňte ji červenými akcenty - efekt zaručen.


Zelená a růžová fuchsiová skvěle rozzáří světle zelené plochy, pudrová růžová pak zjemní tmavě zelenou. Barvy připomínající květiny vytvoří zábavný a žensky laděný interiér.


Zelená a fialová. Fialová doplňuje šťavnaté odstíny zelené stejně dobře jako předchozí růžová. Není tolik hravá, je vážnější a lehce komplikovanější.


Zelená a žlutá, tato dvojka má opravdu šťávu! Umírněte ji bílou nebo béžovou či dekorem dřeva. Podle toho, jaký odstín žluté a zelené použijete, bude výsledný efekt. Kdo rád experimentuje, může zkusit i kombinaci tón v tónu, kdy se žlutá bude přibližovat zelené a zelená žluté.


Zelená a modrá je méně tradiční kombinace vypadá v zastřené podobě velmi rafinovaně a elegantně. Pokud vše doplníte bílou, krémovou nebo béžovou, získáte velmi zajímavý prostor.


Zelená a tyrkysová je další možnost, jak propojovat barevnost - namíchejte zelenou, jež se přibližuje modré a modrou volte do tyrkysu. Výsledný efekt závisí i na sytosti. V tmavém provedení vytvoříte hloubku, ve světlém vzdušný prostor. Pokud přidáte akcenty zlaté, honosný styl máte zaručený.


Zelená a oranžová, tak tato varianta je také velmi kontrastní - klid a energie je jednom místě. Kdo má rád pestré interiéry, může tuto variantu vyzkoušet. Všem ostatním radíme, se ji raději vyhnout.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Kombinování barev v interiéru

  1. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Červená
  2. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Růžová
  3. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Žlutá
  4. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Modrá
  5. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Fialová
  6. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Oranžová
  7. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Zelená
  8. Barevné nálady, kombinace, inspirace: Šedá

Mohlo by vás zajímat

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Červená

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Červená

Tato barva symbolizuje vášeň, krev, nebezpečí. V celém spektru je nejvýraznější, je velmi dominantní a dramatická. V interiéru s červenou musíme zacházet opatrně, protože ve velkých plochách může rušit, vyvolávat neklid a nesoulad. V malé ploše však úžasně rozzáří i fádní interiér a navíc je nadčasová a elegantní.

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Žlutá

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Žlutá

Žlutá je barvou slunce, je tedy zářivá a plná energie. Je hravá a veselá a dodává chuť do práce. Symbolizuje štěstí a chuť se vyvíjet. V interiéru s ní musíme zacházet s mírou, příliš této barvy v sytém podání může způsobit neklid a nervozitu.

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Modrá

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Modrá

Klasická nauka o barvách praví, že modrá je studená, klidná a elegantní. O které modré však hovoříme a v jakém kontextu? Na tuto otázku je třeba si vždy odpovědět, než se do konkrétního výběru pustíme.

Interiéry lze ladit podle trendů

Interiéry lze ladit podle trendů

Již třetím rokem proběhla v rámci veletrhu For Furniture a Design Shaker speciální expozice o interiérových trendech Scéna: Inspirace & Trendy. Stejně jako ročníky předešlé šlo o představení čtyř stylů inspirovaných zahraničními veletrhy uzpůsobenými pro český trh. Změnou však byla reakce návštěvníků.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA