REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nové okno do vašeho domova

Světlo, teplo, sucho, bezpečí. To všechno by měla vaše okna zvládnout. Na jejich vlastnosti má velký vliv zasklení, kolem kterého koluje řada pověr a nepřesných informací. Pokud právě rekonstruujete nebo stavíte nový dům, stručné zasvěcení do moderního světa oken vám možná zachrání komfortní život.

V práci se zasklením totiž existuje celá řada souvislostí, jejichž neznalost může zapříčinit například to, že budete mít doma málo světla. Anebo izolujete svůj dům natolik, že vám do něj zvenku nepronikne zima, ale ani sluneční teplo. Taky se vám může stát, že investujete do trojitého skla, ale bez správné úpravy vytouženého odhlučnění nedosáhnete. Do komplikovanějších řešení se nám obvykle nechce, jenže se vyplatí. Odborníci vám jistě pomohou, i tak byste už ale za nimi měli jít raději připraveni.    

Nejdříve si ujasněte, co je pro vás u oken prioritou, a jaká specifika má ta která strana vašeho domu. Některá část může být více náchylná na hluk, jiná na bezpečnost a další vyžadovat důkladnější hru se světlem. Nikdo neřekl, že všude musí být zasklení stejné.

Dřevěné hliníkové okno VekraDřevěné hliníkové okno Vekra

„Většina našich zákazníků volí izolační trojsklo, které je trendem dnešní doby. Je ale nutné podotknout, že není trojsklo jako trojsklo. Je to o práci s detaily, které zákazník na první pohled nevidí, ale v praktickém životě je pak velmi ocení,“ vysvětluje magii dokonalých oken Roman Kubálek, obchodní ředitel společnosti VEKRA.

Akustické vlastnosti zasklení ovlivňuje použití různých tlouštěk skla, širšího meziskelního rámečku a v případě nutnosti i vrstvené sklo, kde jsou tabule spojeny protihlukovými foliemi. Nezapomeňte, že běžné izolační trojsklo neochrání před venkovním hlukem o moc lépe než dvojsklo.

Podobné je to s bezpečím. Speciální bezpečnostní sklo je sice odolné proti rozbití, ale před vloupáním vás nikdy nezachrání úplně – i tuto problematiku je tedy nutné vnímat komplexně, a to z pohledu zasklení i kování.

Až budete vybírat firmu, se kterou budete na svých nových oknech spolupracovat, pamatujte, že ty skutečně kvalitní vám nikdy nenabídnou snadná rychlá řešení. Chtějte detaily a společně hledejte, co je pro vás a váš domov nejlepší.

VEKRA

logo
Hlavní 456
250 89 Lázně Toušeň

zelená linka: 800 777 666
e-mail: press@vekra.cz

web: www.vekra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

REKLAMA