Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Central Park Tower: Nejvyšší obytná budova světa

Nejvyšší obytná budova světa roste v New Yorku na okraji Central Park. Pokud máte zájem si zde pořídit byt, pospěšte si, první uzávěrky se chystají na rok 2020. A připravte si naditou peněženku, ceny aktuálně dostupných bytů v Central Park Tower začínají na 6,9 milionu USD.

„Budova Central Park Tower byla dokončena a při své výšce 473 metrů bude nejvyšší obytnou budovou na světě,“ prohlásil na setkání s novináři Gary Barnett, zakladatel a předseda představenstva společnosti Extell Development Company. „Central Park Tower je vrcholem rozvoje v New Yorku a na celém světě. Tuto úroveň designu, kvality a služeb bychom nebyli schopni nabídnout bez příspěvků nejtalentovanějších světových architektů, inženýrů a návrhářů,“ dodal.

Budovu navrhl slavný ateliér Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS + GG), který se zaměřuje na lehké konstrukce energeticky efektivní a působivé architektury. Snaží se podle svých slov vytvářet návrhy, které pomáhají společnosti, rozvíjejí smysluplně moderní technologie, dbají na životní prostředí a inspirují lidi, aby zkvalitnili svůj vlastní postoj k životu. Nádherná fasáda budovy Central Park Tower kombinuje elegantně prvky ze skla a upravené nerezové oceli s prosvětlenými vertikálními a horizontální detaily zdůrazňujícími struktury stavby a hru světla. Najdeme tady kromě jiného i spousty zeleně ve stylu biofilní architektury a designu.

Central Park Tower: Nejvyšší obytná budova světa

Jak je z obrázků patrné, budova Central Park Tower na západní 57. ulici (West 57th Street) ve slavné milionářské části v New Yorku zvané Billionaire's Row je skutečně výjimečným architektonickým počinem nejenom z pohledu své výšky. Prostorné místnosti luxusních bytů nabízejí jedinečné výhledy na Central Park, velkolepé uspořádání a samozřejmě i bezprecedentní úroveň služeb.

Interiéry těchto velkolepých rezidencí jsou navrženy firmou Rottet Studio, která se podílela například na dekoraci vysoce ceněných hotelů St. Regis v Aspenu a Loews Regency v New Yorku. Interiéry se vyznačují propracovaností všech, i těch sebemenších, detailů a zahrnují jedinečné povrchové úpravy vytvářející kvalitní zdravé vnitřní prostředí. Počínaje 32. podlažím čítá budova 179 ultraluxusních dvou až osmiložnicových rezidencí s plochu v rozmezí od 133 metrů čtverečních až do 1 625 metrů čtverečních.

Central Park Tower: Nejvyšší obytná budova světa

V nejvyšší obytné věži budovy se bude podle informací zástupců společnosti Extell Development Company nacházet Central Park Club, který má ambice stát se jedním z nejexkluzivnějších klubů na světě. Na ploše 4 645 metrů čtverečních nabídne luxusní vybavení a služby rozložené do třech podlaží. Patra spodní části budovy pak bude obývat obchod značky Nordstrom NYC s rozlohou 28 000 čtverečních metrů na sedmi podlažích.

První prodejní uzávěrky jsou plánovány na rok 2020. Ceny aktuálně dostupných bytů v Central Park Tower začínají na 6,9 milionu USD.

Central Park Tower: Nejvyšší obytná budova světa

Mezi další současně vyvíjené projekty patří například kondominium v Dolním Manhattanu s názvem One Manhattan Square, které se nachází na okraji přístavu v New Yorku a nabízí ohromující výhled na vodu a město s vybavením na ploše překračující 9 300 metrů čtverečních. Dále pak Brooklyn Point, která je nejvyšší budovou v Brooklynu.

Interiéry ve stylu Art Deco, které odrážejí klasickou eleganci městské části Upper East Side, nabídne budova Kent na adrese 200 East 95th Street.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nové mrakodrapy mění panorama New Yorku

Nové mrakodrapy mění panorama New Yorku

V bouřlivém městě New York nikdy nespí ani stavební firmy. Ostrov Manhattan mění tvář každým rokem. Dokončované dominanty se předhánějí v dosažené výšce, další se plánují nebo se již začínají stavět. Na podzim roku 2014 svět zaznamenal dvě klíčové události týkající se v současné době dvou nejvyšších věží New Yorku.

REKLAMA